SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fruktkorg 8692369
nr 869 2369
Fruktkorg
Silver, Berlin, 1800-tal, längd: 33 (lagning)
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 januari 2014
kl 20:21:05
13/1 15:51:22
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver